HAYVANSAL TEMALI ESANSLAR-

INCENSE OUD : Tütsülü öd esansı. Keskin, yağlı, güçlü ve tıbbî- ilaçsı kokular verir. Geleneksel Arap parfümlerinde kullanılan bir esanstır. İçerisinde biber, tütsü, misk yağı, tonka fasülyesi, aselbent- benzoin reçinesi, deri, paçuli, gül, öd ağacı teması, sedir ağacı, sandal ağacı, iris, safran,kimyon, tarçın ve mür yağı gibi esanslar var. Ağaçsı ve hayvansal esanslar yoğun ve saldırgandır. Baharat ve pudralı- baharatlı çiçek esansları hafif ve biraz daha aromatik tarza yakındır. Oryantal koku esansları ile klasik Arap esansları harmanlanmıştır. Kalıcı ve fark edilir bir yönü var.

HOT CHOCOLATE : Portakallı- vanilyalı- hindistancevizli kek- kurabiye kokuları belirgindir. Tene oturunca, yoğun portakal esansı var. Sıcak ve tatlı çikolata teması var. Esans karakteri baharatlı- gurme parfümleri hatırlatıyor. Yoğun, güçlü, baskın, kalıcı, fark edilir esanslar var. Limon, portakal, karamel, çikolata, vanilya,hindistancevizi esansları ile zengin, sofistike ve ihtişamlı bir kokusu var.

MAKAM- I İBRAHİM : Baharatlı çikolata esansı. Tatlı, kremsi, yumuşak kokular var. Kalıcı, güçlü, fark edilir esansları önemlidir. Tene oturunca, hayvansal misk esansı belirginleşir. Derinlerde yağlı ve keskin öd ağacı esansı vardır. Arabik ve oryantal bir esanstır.

ARABİC OUD : Arap tandanslı bir kokudur. İçeriğinde geleneksel Arap esansları kaynaşmıştır : Paçuli, tütsü, öd ağacı, sedir ağacı gibi ağaçsı ve odunsu esansların yanında hafif gül, zambak, menekşe gibi kadifemsi ve baharatlı çiçeksi esanslar bulunur. Sonra zencefil, kırmızı biber esansları, benzoin- reçine, mür yağı gibi esanlar da mevcuttur. Keskin, ilaçsı bir öd teması var. Tene oturunca güçlü, kalıcı, fark edilir ve yoğun bir rayihası olur. Dengeli bir tatlılık var.

SANDAL ESANSI : Yağlı, keskin, yoğun, güçlü ve hayvansal bir esanstır. Doğulu/ Asyalı parfümlerde amber, baharat, reçine, ağaç, vanilya esansları ile birlikte kullanılır. Tene oturunca, Baharatlı sandal ağacı esansı biçimine girer.

ARABİC ORİENTAL : Doğulu- Asyalı parfüm tandansları belirgindir. Tatlı, kremsi, yumuşak esanslar var. Tatlı baharat, aromatik ot, reçine ve amber esanslarını barındırıyor. Yoğun, kalıcı, güçlü, yapışkan, fark edilir kokusu var. Tene oturunca öd ağacı esansı, paçuli, zencefil, safran, vanilya ve laden otu esansları hissedilir. Hafif gül esansıyla beğenilecektir.

BEYAZ MUSK : Özbekistan dağlarında yaşayan erkek ceylanın öz salgısıdır. En değerli beyaz misk esansıdır. Şurup gibi, tatlı, ferah, yapışan, tutkal gibi, yumuşak ve kremsi bir esanstır. Sabunsu kokuları var. Modern parfümlerde gül, yasemin, frezya, menekşe, zambak gibi yumuşak çiçek esansları kombine edilmekte. Meyvems- baharatlı esanslar ve kaşmir- sandal gibi yumuşak odunsu esanslara benzer bir kokusu bulunmakta.